سیستم آبیاری هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند

یک سیستم آبیاری هوشمند به عملکرد آبیاری بدون نیاز به دخالت و مراقبت انسان و یا به حداقل رساندن آن می‌باشد. تمام سیستم‌های آبیاری می‌توانند به کمک تجهیزات و فناوری‌های کامپیوتری و مکانیکی هوشمندسازی شوند.

سیستم آبیاری هوشمند همواره در جهان امروز به سبب سادگی در آبیاری، بازدهی بالای آبیاری، عدم نیاز به نیروی انسانی و از همه مهم‌تر صرفه جویی در آب، هزینه و زمان مورد توجه بسیاری واقع شده است.

سیستم آبیاری هوشمند

سادگی

در سیستم آبیاری هوشمند شما مجبور به جابجایی شلنگ در منزل نیستید و یا نگرانی برای کمبود آبیاری یا آبیاری بیش حد در باغ یا گلخانه و البته نگرانی از آبیاری در زمان عدم حضور در ویلا و منزل ندارید.

بازدهی

شیوه مناسب آبیاری، زمان مناسب و به میزان کافی مورد نیاز گیاهان از علت‌های مهم بالا رفتن بازدهی رشد گیاهان و جلوگیری از برخی بیماری‌های قارچی مانند گموز، نماتد و غیره در گیاهان می‌شود.

اتوماتیک

برخی مکان‌ها به علت مراجعه موقت و غیر دایمی مانند ویلاهای تفریحی و برخی دیگر به علت حساسیت بالای میزان و زمان آبیاری ایده‌آل مانند گلخانه‌های خانگی و صنعتی و یا گیاهان خاص آپارتمانی همواره نیازمند آبیاری با شیوه مناسب و دقت بالا می‌باشند. از این رو نیاز آبیاری هوشمند بیشتر احساس می‌شود.

صرفه‌جویی

در این سیستم، صرفه‌جویی آب با توجه به شکل آبیاری مناسب و به اندازه به بهترین شکل صورت می‌پذیرد. مشکل کمبود آب و نیاز به ذخیره آن، جهانی است و این موضوع در ایران بیشتر قابل ملاحظه است. ضمن اینکه با حذف مشکلاتی در نگهدای گیاهان، در زمان و هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می‌گردد.

4 پاسخ

 1. با سلام و تشکر از مطلب مفیدتون
  مهمترین موردی که منو ترغیب به استفاده از سیستم آبیاری هوشمند میکنه عدم نیاز به نیروی انسانی هست. مخصوصا اخیرا که مجبورم به مسافرت برم و یکی از دغدغه هام شده آب دادن به اون ها.
  فقط اگر ممکنه در مورد قیمت راه اندازی این نوع سیستم هم یه توضیح مختصری بدین
  ممنون

  1. سلام
   هزینه‌های راه اندازی سیستم های آبیاری قطره ای باتوجه به نوع سیستم از جمله هزینه تجهیزات و هزینه طراحی و اجرا متفاوت است. برای این منظور باید کارشناسی دقیق صورت بگیرد. برای اطلاع می توانید با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما ارتباط برقرار کنید
   تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *