انواع سیستم های مه پاش

انواع سیستم های مه پاش

چندین دهه است که در دنیا مشکل کمبود آب به ویژه در مناطقی خاص بسیار جدی شده و سال به سال این مشکل بیشتر می‌شود. با توجه به کاهش بارندگی، گرم شدن زمین و صنعتی شدن جوامع، این بحران بیشتر باعث نگرانی شده است.

 

از مزایای مه پاش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • افزایش رطوبت محیط
 • کاهش دمای محیط
 • مصرف بهینه آب
 • شادابی و رشد بهتر گیاهان
 • کاهش گرد و غبار
 • قابلیت پخش کود

دسته بندی مه پاش‌ها

 1. مه پاش‌های خانگی
 2. مه پاش‌های صنعتی
 3. مه پاش‌های نیمه صنعتی

سیستم مه پاش

مه پاش خانگی

از مهمترین مشخصه‌های این نوع سیستم عدم نیاز به پمپ می‌باشد و با استفاده از فشار آب شهری که معمولا  ۲ الی ۴ بار است امکان راه اندازی آن وجود دارد. همچنین نوع مه پاش استفاده شده در سیستم خانگی با مه پاش‌های صنعتی و نیمه صنعتی متفاوت است.  جنس این نوع مه پاش‌ها پلاستیکی و برنجی می‌باشند. از مزیت آن‌ها می توان به هزینه پایین و نصب و نگهداری آسان آن اشاره کرد.

سیستم مه پاش

مه پاش صنعتی

این نوع مه پاش‌ها به حداقل فشار ۱۰۰ بار احتیاج دارند که توسط پمپ‌ تامین می‌شود. لوله‌هایی که در سیستم مه پاش خانگی استفاده می‌شود در سیستم مه پاش صنعتی کاربردی ندارد چرا که قابلیت تحمل این مقدار فشار را ندارند. جنس این مه پاش‌ها معمولا از استیل می‌باشد. استفاده از سیستم فیلتراسیون به دلیل کوچک بودن نازل مه پاش صنعتی و گرفتگی بر اثر رسوبات ضروری می باشد. گلخانه‌‌های بزرگ و مراکز پرورش دام و طیور از سیستم مه پاش صنعتی استفاده می‌کنند.

مه پاش نیمه صنعتی

این مه پاش‌ها به میانگین فشار ۴۰ بار احتیاج دارند که توسط پمپ‌ تامین می‌شود. معمولا برای رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها از سیستم مه پاش نیمه صنعتی استفاده می‌شود.

2 پاسخ

 1. سلام
  من یک کافی شاپ در محدوده پارک قیطریه دارم. میخواستم ببینم شما اجرای مه پاش هم دارید؟
  قیمت اجرا به چه صورت است؟

  1. سلام
   بله. هزینه اجرای مه پاش باتوجه به نوع تجهیزات به کار رفته و مساحت محل مورد نظر شما متفاوت می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در بخش تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *